Realizacja kontroli zarządczej w ujęciu praktycznym

Zapraszamy na szkolenie poświęcone realizacji systemu kontroli zarządczej w jednostkach oświatowych.

CEL SZKOLENIA:
Celem szkolenia jest przedstawienie prawnych uwarunkowań funkcjonowania systemu kontroli zarządczej, określenie zasad ustalania celów i zadań, jak również praktyczne realizowanie jednego z głównych celów kontroli zarządczej, jakim jest zarządzanie ryzykiem. Ma na celu przygotowanie uczestników szkolenia do efektywnego zaplanowania, wdrożenia i realizacji kontroli zarządczej.

DO KOGO JEST KIEROWANE:
Szkolenie skierowane jest do Dyrektorów, pracowników szkół oraz placówek oświatowych odpowiedzialnych za organizację pracy, gospodarkę finansową oraz procedury kontrolne w jednostkach sektora finansów publicznych, jak również do wszystkich osób chcących podnieść kwalifikacje zawodowe.

TEMATYKA SZKOLENIA:

1. 1. Dokumentacja kontroli zarządczej:
    - dokumentacja dotycząca określania celów i zadań jednostki oraz zarządzania ryzykiem,
    - regulacje wewnętrzne jednostki m.in. w zakresie gospodarowania mieniem, BHP, zamówień publicznych, bezpieczeństwa informacji (w tym danych osobowych),
    - udzielanie pełnomocnictw/upoważnień w jednostce oraz zakresy czynności – odpowiedzialność pracowników.
  2. Cele i zadania jednostki oświatowej oraz zarządzanie ryzykiem:
    - wyznaczanie celów i zadań w jednostce,
    - identyfikacja, analiza i ocena ryzyka w jednostce.
  3. Realizacja kontroli zarządczej w jednostce oświatowej w wybranych obszarach:
    - prowadzenie postępowań o zamówienie publiczne,
    - realizacja umów cywilnoprawnych w jednostce,
    - ochrona danych osobowych,
    - gospodarowanie mieniem,
    - przestrzeganie przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy pracowników i uczniów,
    - obowiązki kierownika jednostki wynikające z prawa budowlanego.
  4. Błędy w realizacji kontroli zarządczej a odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
  5. Pytania

ZAJĘCIA PROWADZI:
Wykładowca akademicki oraz wieloletni praktyk - kontroler finansów publicznych, mienia komunalnego oraz zamówień publicznych w jednostkach samorządu terytorialnego. Autor publikacji z zakresu kontroli wewnętrznej, kontroli zarządczej oraz zamówień publicznych.

Szkolenie prowadzone jest w oparciu o prezentację multimedialną z czynnym udziałem uczestników.

W cenie szkolenia:

• certyfikat ukończenia szkolenia,
  • materiały szkoleniowe,
  • wzory dokumentów niezbędnych,
  • przerwa kawowa/obiadowa (kawa, herbata, napoje).